Новини

12–16 грудня 2022 року на запрошення Академії образотворчого мистецт...
22 листопада 2022 року відбулась подія у напрямку посилення співпраці...
Студенти Української академії друкарства вибороли три призові місця на...
Читати всі новини

27 грудня відбувся плановий звіт ректора Української академії друкарства Б. В. Дурняка, який підсумував основні результати діяльності вишу у 2017 році.

“ГОВОРЯТЬ”  ЦИФРИ

На вступ до УАД для здобуття ступеня бакалавра  було подано 2070 заяв абітурієнтів, у тому числі на денну форму навчання – 1728. Зараховано 522 особи, з них на денну форму навчання - 342 особи, на заочну – 180.

На навчання за ступенем магістра зараховано 245 осіб на денну форму навчання, з них за державним замовленням – 173, на заочну форму навчання ступеня магістр зараховано 130 осіб, з них за державним замовленням – 19.

Державне замовлення на 2017 рік виконано повністю, студентами УАД стали 897 осіб, з них  461 – на контрактній основі.

КУЛЬТУРНО — ВИХОВНА РОБОТА

В рамках Форуму видавців в академії відбулися зустрічі студентів та викладачів  з Миколою Тимошиком,  Вахтангом Кіпіані,  Олександром Афоніним, Яремою Гояном та іншими відомими майстрами пера та мікрофону.

Найкращу книгу Форуму 2017 року визначало журі, яке очолювала завідувачка кафедрою медіакомунікацій академії професор Н. В. Зелінська.

В академії відбулася презентація видання «Лицар і король», автором якого є випускниця академії Олександра Войтюк.

До дня Матері студенти підготували театралізовану постановку.

Проведено також низку заходів, присвячених річниці від дня народження Івана Франка.

Продовжуючи доброчинну та волонтерську діяльність, студенти та викладачі ЛПК УАД взяли під опіку Львівський дитячий будинок №1 для дітей сиріт, Львівську загальну школу-інтернат №2, спеціальну школу-інтернат №100. Для дітей були організовані театралізовані дійства, екскурсії містом, майстер-класи та фотосесія – результатом якої стало видання професійного фотоальбому.

Спортсмени академії взяли участь у численних всеукраїнських та обласних змаганнях. Студентка ЛПК УАД Ірина Марчак у складі української жіночої естафетної команди 4х400 метрів виграла юніорський чемпіонат Європи з легкої атлетики. Чоловіча збірна академії з баскетболу, яка виступає в першій лізі чемпіонату України, виборола 3-є місце на міжнародному турнірі в Ізраїлі. Переможцем змагань за кубок України  стала збірна академії з спортивної аеробіки. На універсіаді Львівщини  студенти вибороли 1-е місце з спортивної аеробіки та 3-є місце з баскетболу. В академії проведені щорічні турніри за кубки ректора з футболу, баскетболу, настільного тенісу, аеробіки.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

В академії успішно розвивається новий науковий напрямок - «Розробка і удосконалення технологій, матеріалів і устаткування для виготовлення поліграфічної продукції для інклюзивної освіти», на якому  працюють науковці кафедри поліграфічних медійних технологій і паковань, графічного дизайну та мистецтва книги. В рамках цієї роботи захищено три кандидатські дисертації.

Завдяки українсько-канадському проекту «Місцевий економічний розвиток міст України», Інститутом міста спільно з Львівською міською радою академією створений кластер з поліграфії і видавничої справи, в якому активну участь беруть вчені вишу. Визначено основні напрямки роботи кластера: промоція, співпраця з Львівською міською радою, співпраця з вищими навчальними закладами, співпраця між компаніями кластера і взаємодія з іншими кластерами. Вже проведено ряд цікавих, важливих заходів в стінах академії.

В академії приділяється  належна увага підготовці кадрів вищої кваліфікації.  В аспірантурі  у 2017 році навчався 61 аспірант, в докторантурі – 4 докторанти.

Науково-педагогічними працівниками академії видано 36 підручників та навчальних посібників, 23 монографії. Опубліковано 669 наукових праць, з них: 282 - у фахових вітчизняних виданнях, 107 – в науко-метричній базі Copernicus та 70 – у зарубіжних виданнях. Студентами опубліковано 153 наукові публікації, з них 123 – самостійно.

В академії приділяється  належна увага підготовці кадрів вищої кваліфікації.  В аспірантурі академії у 2017 році навчався 61 аспірант, в докторантурі – 4 докторанти.

В академії успішно працювала Спеціалізована вчена рада із захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальностями 05.05.01  «Машини і процеси поліграфічної промисловості» та 05.13.06 «Інформаційні технології». В 2016 році захищено 1 докторську та 12 кандидатських дисертацій за 2-ма спеціальностями. В цьому році Спеціалізована вчена рада в жовтні місяці перезатверджена на наступний термін – 3-и роки.

Минулого року аспірантами, здобувачами та співробітниками академії захищено дві докторські та  дев’ять кандидатських дисертацій. Ефективність аспірантури становить – 50%.

Академія є видавцем таких фахових періодичних наукових збірників і журналів, що включено до наукометричної бази даних  Index Copernicus:  науково-технічний збірник «Поліграфія і видавнича справа» (виходить з 1964р.), науково-технічний збірник «Наукові записки» (виходить з 1999р.), збірник наукових праць «Комп'ютерні технології друкарства» (виходить з 1996р.) та фахового збірника наукових праць «Квалілогія книги» (виходить з 1996р.).

Академія значно активізувала виставкову діяльність, як один з пріоритетів у презентації наукових розробок для просування їх на ринок та впровадження у виробництво. У 2017 р. академія брала участь у міжнародних та вітчизняних виставках, у тому числі в міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра – 2017». Також у 2017 р. були чималі успіхи  в студентській науковій роботі за участі 427 студентів.  29 з них нагороджені медалями, грамотами та дипломами всеукраїнського та міжнародного рівня.

МІЖНАРОДНА АКТИВНІСТЬ

Академія успішно розвиває співпрацю з багатьма вищими навчальними закладами, видавництвами та поліграфічними підприємствами Німеччини, Польщі, Китаю, Словаччини, Туркменістану, Словенії, Угорщини, Узбекистану, Чехії, Великобританії, Нідерландів, Бельгії та інших країн. У 2017 році підписана угода про співпрацю з Краківською Політехнікою (Польща). Підготовлена угода про співпрацю між академією і Центральною академією мистецтв у Пекіні. Ці угоди передбачають обмін викладачами та студентами, а також здійснення спільних наукових та навчальних проектів.

В академії продовжується робота над спільним українсько-китайським проектом «Східна культура». В його рамках  в академії розроблений дизайн книги про культурну спадщину Китаю.

У 2017 році особлива увага приділялася навчанню наших студентів в зарубіжних ВНЗ за програмами подвійного та спільного дипломів. В рамках підписаних угод з Познанським університетом ім. Адама Міцкевича за розробленими інтегрованими навчальними планами, студенти академії займаються в цьому університеті за ОКР «магістр» та ОКР «бакалавр» за спеціальностями Журналістика та Реклама і Зв’язки з громадськістю. Був узгоджений текст угоди про навчання студентів академії і Вищої професійної Школи у рамках програми спільних дипломів за спеціальностями: Галузеве машинобудування, Менеджмент, Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

Студенти академії навчаються за програмою Еразмус + у Лодзинській політехніці (Польща), Universita del Salento м. Лечче (Італія) і Universita del Studi di Roma «La Sapienza» м. Рим (Італія).

У 2017 році група студентів Лодзинської політехніки пройшла виробничу практику у Львові на базі академії, а група студентів академії у Лодзинській політехніці.

Група студентів на чолі з завідувачем кафедрою фізичного виховання Лапшиною Г.Г. взяла участь у міжнародному фестивалі в м. Кросно (Польша).

Студенти ЛПК УАД взяли участь у міжнародному конкурсі професійної майстерності організованому в Алмаатинському коледжі поліграфії (Казахстан), а також у міжнародному конкурсі графіки у спілці поліграфічно-медійних шкіл місто Краків (Польща) де завоювали призові місця.

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

Вдосконалення матеріально-технічної бази і в 2017 році відносилось до пріоритетних напрямків діяльності академії. Зокрема з використанням сучасних енергозберігаючих технологій модернізувалися системи тепло- та енергопостачання.

Покращувались як умови навчання студентів та їх проживання в гуртожитках, так і умови праці науково-педагогічного і допоміжного персоналу академії. Зокрема, завершені роботи, які забезпечили якісне цілодобове водопостачання студентського містечка. Утеплений також корпус на вулиці Під Голоском, 19, де встановлені енергоощадні вікна. В цій же споруді завершений ремонт покрівлі та туалетів. В гуртожитку №1 проведено поточні ремонти коридорів і санвузлів, модернізована система опалення, проведено капітальний ремонт покрівлі студентського клубу, замінено 15 вікон на енергоощадні. В навчальному корпусі на вулиці Підвальній, 17 відремонтовані аудиторії і коридор. В навчальному корпусі на вулиці Личаківській, 3 відремонтовані лабораторії кафедри книжкової та станкової графіки, розпочато ремонтні роботи приміщень кафедри технології додрукарських процесів.

У корпусі на вулиці Винниченка, 12 газове опалення переобладнано на електричне, що дало суттєвий економічний ефект. В цьому ж приміщенні вікна та вхідні двері замінені енергозберігаючими.

Для структурних підрозділів академії закуплено і встановлено в комп’ютерних класах та аудиторіях 46 ПК і моніторів, 7 принтерів, 10 мультимедійних проекторів, 8 екранів, 20 комп’ютерних столів та 140 стільців.

У 2017 році для оздоровлення студентів та викладачів академії виділено 34 путівки на загальну суму 31225 грн., а також матеріальну допомогу в розмірі 117000 грн.

Станом на 01.01.2018 року заробітна плата працівникам і стипендія студентам академії виплачені повністю, заборгованості по комунальних послугах немає.

Умови колективного договору між адміністрацією академії та трудовим колективом у 2017 році виконані. 

ПЛАНИ І НАМІРИ

На базі демонстраційного центру фірми “Heidelberg” та навчальної виробничої лабораторії поліграфічних технологій - створити в корпусі на вул. Личаківській, 3 сучасний навчальний центр поліграфічних технологій та обладнань.

У навчальному корпусі на вул. Підвальній, 17 відкрити майстерню та постійно діючу виставку мистецьких робіт студентів та працівників академії, а також медіа-центр для розвитку рекламної діяльності академії та напрямків підготовки фахівців інтернет-журналістики, реклами і зв'язків з громадськістю.

Акредитувати освітні програми  рівня «магістр» з усіх спеціальностей.

Продовжити роботу із вдосконалення навчальних планів для доведення педнавантаження до 600 годин в рік.

Активізувати роботу науково-методичних комісій МОН з розробки державних стандартів вищої освіти із спеціальностей, які є в УАД.

Підписати угоди з зарубіжними партнерами для навчання студентів академії за програмою подвійного та спільного диплому.

Вдосконалювати організацію навчального процесу за освітньо-науковими планами доктора філософії.

Збільшити обсяги госпдоговірних та держбюджетних науково-дослідних робіт, активізувати участь академії у міжнародних проектах, конкурсах, програмах та грантах.

плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства
плановий звіт ректора Української академії друкарства