27 грудня відбулося урочисте відкриття інформаційної таблиці, присвяченої видатному видавцеві та громадському діячеві Іванові Тиктору з нагоди 120-ліття від дня його народження. Таблицю встановлено у центральній частині міста — на розі вулиці Івана Тиктора та проспекту Свободи.

Ініціювала встановлення інформаційної таблиці кафедра медіакомунікацій Української академії друкарства в межах проекту «Іван Тиктор: великий видавець, видатний українець». В урочистому відкритті взяли участь студенти та викладачі Української академії друкарства, працівники Львівської національної наукової бібліотеки України ім. Василя Стефаника, науковці, видавці, громадськість міста. Під час відкриття таблиці виступили ректор Української академії друкарства Богдан Дурняк, начальник відділу мистецтв та розвитку культури Львівської обласної держадміністрації Василь Гладкий, директор видавництва «Світ» Ігор Мельник та завідувач кафедри медіакомунікацій Надія Зелінська.

Символічне повернення Івана Тиктора

У своєму виступі племінниця Івана Тиктора Наталія Байдак подякувала за таке символічне повернення пам’яті про славного видавця, чиє ім’я тривалий час було несправедливо викреслене з історії.

Іван Тиктор (1896–1982) був засновником потужного центру книго- та пресовидання — концерну «Українська Преса», видання якого були у вжитку чи не в кожній галицькій родині у 1920–1930-х роках. Часописи «Новий Час», «Народня Справа», «Дзвіночок», «Наш Прапор», «Комар», газета «Наш Лемко», монументальні твори «Велика історія України», «Історія української культури», «Історія українського війська», «Всесвітня історія», а також бібліотечки художніх творів українських та іноземних авторів, випущені у концерні, консолідували націю і сприяли розвитку патріотичного духу. Самого ж Тиктора можна вважати найуспішнішим українським видавцем ХХ ст., цілеспрямованим менеджером, який не боявся нових викликів і на багато років випередив свій час.